Nasze gry edukacyjne na 5+!


Dzięki współpracy z najlepszymi projektantami gier dla najmłodszych, możemy zaoferować wspaniały zestaw świetnych gier i zabaw edukacyjnych! Naszym partnerem w zakresie gier edukacyjnych jest firma Duckie Deck (www.duckiedeck.com), od wielu lat zajmują się tworzeniem aplikacji dla najmłodszych ale nie tylko, są liderem na polskim rynku w organizacji masowych imprez, które pozwalają naszym pociechom poznawać nowoczesne technologie w przystępny sposób i dzięki temu rozwijać swoje zainteresowania.


Pakiet 10 gier, które otrzymujecie razem z naszym stoliczkiem dla dzieci jest selektywnie dobrany, pod kątem różnych obszarów rozwoju najmłodszych. Dzisiaj wiele gier nie oferuje nic poza rozrywką, często niekoniecznie odpowiednią dla wieku naszych podopiecznych, dlatego nie staramy się dostarczać produktu, który zamiast wpływać na pozytywny rozwój powodują jego zaburzenie.


Poniżej przedstawimy każdą, z oferowanych przez nas ze stoliczkiem gier, każdą z nich opisaliśmy takim samym sposobem, informując małego gracza jakie jest jego zadanie oraz jego opiekuna jakie rozwija umiejętności.

Gra #1 - Zwierzaki

Dla dziecka: Uuu…przed Tobą trudne zadanie piłki nie są na swoich miejscach, ktoś je sprytnie pozamieniał, zamieniając je na przemian miejscami musisz doprowadzić do stanu w którym każda piłka będzie tam gdzie być powinna. To gdzie każda z nich powinna się znajdować widać po cieniach na każdym z wyznaczonych miejsc.

Dla opiekuna: Ta gra jest dość do testowania logicznego myślenia. Może nawet na początku być nieco trudna nawet dla dorosłych! Jednak, gdy dziecko zrozumie ideę tej gry, będzie cieszyć się swoimi wynikami. Jest to gra, która będzie testować metody myślenia dziecka, a nie tylko styl myślenia.


Gra #2 - Pies pasterzDla dziecka: Owieczki rozpierzchły się po polu opuszczając zagrodę w której były bezpieczne, nasz dzielny pies pasterz Fafik, dwoi się i troi żeby zagonić je z powrotem do tej zagrody, musisz mu pomóc! Twoje zadanie to przesuwanie po ekranie Fafika tak aby poprowadził on każdą z owiec do zagrody, w tym celu dotknij palcem pieska i przesuwaj nim po ekranie, nie pozwalając oddalić się owieczkom.


Dla opiekuna: Gra zręcznościowa, rozwijająca umiejętności ruchowe dzieci, wymaga dużej koncentracji i precyzji, dzięki prostej formule, dzieci szybko uczą się jej zasad, a przy odpowiednim zastosowaniu można wykorzystać każdą z rąk.


Gra #3 - Malowanka


Dla dziecka: Przyszedł czas na malowanie! Zaczynasz od tego że wybierasz malowankę, która najbardziej Ci się spodoba, następnie musisz powtarzać rysując palcem po ekranie pojawiające się na nim kształty, potym jak już narysujesz całą malowankę, możesz zacząć wspólnie z kolegami i koleżankami malowanie kolorami, powodzenia!


Dla opiekuna: Ta gra jest doskonałym narzędziem dla dziecka, aby nauczyć się sztuki malowania i dzielenia. Wymaga od dziecka, aby kliknąć na zdjęcie i dokona wyboru malowanki, a następnie odwzorować obraz rysując kolejno pojawiające się linie. Powodem, dla którego warto wspomnieć o umiejętności dzielenia się, jest to że może to być gra wieloosobowa.


Gra #4 - ZakupyDla dziecka: Nadszedł ten dzień w którym robisz swoje pierwsze zakupy. Nie ma rady trzeba pomoc rodzicom i przynieść pełne siatki zakupów do domu! Uwaga musisz uważnie przyjrzeć się liście zakupów a następnie lokalizując dany produkt na półce wskazać go i umieścić w koszyku kiedy już wybierzesz wszystkie artykuły z listy przyjdzie czas na zapłatę, na kasie pokażę ci się ile musisz zapłacić a ty odpowiednio dobierając banknoty i monety odliczysz dokładnie tą kwotę.


Dla opiekuna: Ta gra wymaga od dziecka, aby wykorzystać swoje umiejętności analizy i wyobraźni do realizacji wymagań handlowych. Dziecko z wielu opcji musi kupić to, co jest na liście zakupów. Efekty tej gry w prosty sposób przełożą się na życie osobiste, gra ta pomoże zrozumieć dziecku ideę liczenia pieniędzy i robienia niezbędnych zakupów.


Gra #5 - Piłki


Dla dziecka: Uuu…przed Tobą trudne zadanie piłki nie są na swoich miejscach, ktoś je sprytnie pozamieniał, zamieniając je na przemian miejscami musisz doprowadzić do stanu w którym każda piłka będzie tam gdzie być powinna. To gdzie każda z nich powinna się znajdować widać po cieniach na każdym z wyznaczonych miejsc.


Dla opiekuna: Ta gra jest dość do testowania logicznego myślenia. Może nawet na początku być nieco trudna nawet dla dorosłych! Jednak, gdy dziecko zrozumie ideę tej gry, będzie cieszyć się swoimi wynikami. Jest to gra, która będzie testować metody myślenia dziecka, a nie tylko styl myślenia.


Gra #6 - KubeczkiDla dziecka: Gra w kubeczki to gra, która wymaga od od Ciebie, śledzenia gdzie znajduje się piłka. W każdej turze gry umieszcza się piłkę pod jednym z kubków, a następnie filiżanki są przesuwane tak aby zmylić Twoją uwagę. Myślisz że odgadniesz w którym miejscu znajduje się aktualnie piłka? Skoncentruj się dobrze i obserwuj gdzie jest kubek z piłeczką której szukamy?


Dla opiekuna: Ta gra to nie tylko zabawa, ale także pozwala uczyć dzieci koncentracji i umiejętności skupienia uwagi. Obserwując gdzie dokładnie znajduje się piłka, dziecko jest w stanie rozwijać swoje umiejętności koncentracji i zwiększonej uwagi, co jest ważnym i skutecznym narzędziem dla każdego, tym bardziej dzieci.


Gra #7 - Pirat


Dla dziecka: Pirat Sinobrody szuka swojego skarbu, on chyba wie gdzie go schował, ale nie może się tam dostać, w tym celu potrzebuje twojej pomocy musisz mu wskazać czego użyć żeby bezpiecznie dostać się po skarb, raz będzie to drabina a drugim razem np. zestaw do nurkowania, powodzenia!


Dla opiekuna: Gra polega na odpowiednim dobraniu przedmiotu, co sprowadza się do rozwijania umiejętności dopasowywania i logiki u dziecka. Grając dziecko nauczy się także jak wykorzystywać niektóre ze znanych mu przedmiotów z którymi możeme spotkać się także w codziennym życiu.


Gra #8 - PamięćDla dziecka: Teraz czas poćwiczyć pamięć, na stole widzisz karty, które trzeba odwracać parami tak aby znaleźć takie same obrazki, myślisz że to trudne? Nic bardziej mylnego skoncentruj się i staraj się odkryć wszystkie karty w jak najszybszym czasie.


Dla opiekuna: Formuła gry znana już od dawna, polega na ćwiczeniu pamięci a ze względu na losowy charakter doskonale nadaje się na dłuższe zabawy. Oprócz pamięci u dziecka dużą rolę też odgrywa koncentracja, skupienie ale też elementy strategii.


Gra #9 - Szpital


Dla dziecka: Pojawiające się postacie dają Ci znać co im dolega, jako spostrzegawczy kompan musisz wskazać im odpowiedni gabinet, tak aby mogli zostać wyleczeni. Zobacz co jest z daną postacią nie tak a potem dobierz dla niej odpowiedni gabinet lekarski!


Dla opiekuna: Jest to prosta gra, z której dziecko będzie czerpać wiele długotrwałych korzyści, zapewnia dziecku scenariusze, w których muszą dokonać wyboru, kiedy istnieje więcej niż jedna opcja, to zawsze uruchamia procesy myślowe i wzbogaca wiedzę dziecka.


Gra #10 - Krówka kolorówkaDla dziecka: Krówka przyszła na pole i chyba wygląda na głodną… oj…jak ona lubi kwiatki, a na naszej łące jest ich pełno!!! Pomóż jej napełnić brzuszek przez wybranie odpowiedniego do koloru jej łatek rośliny a jeśli ci się uda napewno się ucieszy i za muuuczy ze szczęścia.


Dla opiekuna: Jest to gra, która pomaga dzieciom poszerzać swoją wiedzę, na temat kolorów i ich odpowiedniego dopasowania, bardzo dobrze wpływa na spostrzegawczość dziecka dzięki czemu uczy się ono szybkiego reagowania.


#nauka #stoliczek #gry

Ostatnie posty
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • YouTube Ikona społeczna
  • Twitter Basic Square